Idea

Marka Mercedes-Benz od dawna związana jest z golfem.

 

W 1989 roku firma DaimlerChrysler rozpoczęła serię turniejów w Niemczech. Od 1991 roku turniej MercedesTrophy rozprzestrzenił się jako impreza sportowa na wszystkich kontynentach, a co roku ponad 50 000 golfistek i golfistów uczestniczy w eliminacjach do światowego finału w Stuttgarcie.

 

Także w Polsce marka Mercedes-Benz od dawna związana była z dyscypliną sportową jaką jest golf. Najpierw, jako sponsor wielu turniejów rozgrywanych na polskich polach golfowych, potem jako organizator własnych imprez golfowych.

Od 2005 roku turniej odbywał się w ciągu dwóch dni, z których pierwszy był zaplanowany jako dzień eliminacyjny, drugi zaś jako finał rozgrywek. Od roku 2010 turniejów eliminacyjnych jest aż 3, a każdy z nich rozgrywany jest na innym polu.

Tegoroczny zwycięzca finałowego turnieju wygra nagrodę główną, którą stanowi wyjazd na światowy finał w Stuttgarcie, który odbędzie się w dniach 3 – 8 października 2017 w Stuttgarcie.

Podobnie jak w latach ubiegłych, do udziału w tegorocznej edycji turnieju zostaną zaproszeni wyłącznie Klienci marki Mercedes-Benz wraz z osobami towarzyszącymi, dla których przygotowano liczne atrakcje.

Dla golfistów nie będących właścicielami Mercedesa, ale potencjalnie zainteresowanych jego zakupem, przygotowaliśmy specjalne zaproszenia do udziału w niedzielnym turnieju.