Cel charytatywny

Turniej MercedesTrophy to nie tylko okazja do sportowej rywalizacji na przepięknych polach golfowych oraz do walki o awans do światowego finału rozgrywanego pod egidą motoryzacyjnego koncernu. Ważnym aspektem turnieju jest jego wymiar charytatywny. Przekazywanie wpłat golfistów za udział w turnieju na cel charytatywny stało się już tradycją!

 

Wpływy z ostatniego finału Mercedes Trophy 2016 (11-12 czerwca na Rosa Private GC) zostały przekazane Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu im. Róży Czackiej dla Dzieci Niewidomych w Laskach. Instytucja, której misją jest m.in. wychowywanie osób ociemniałych do samodzielnego życia w poczuciu własnej wartości i godności osobistej, pomaga osobom niewidomym od ponad stu lat. W 1910 r. niewidoma hrabianka Róża Czacka założyła Towarzystwo Opieki nad Ociemniałym, natomiast ośrodek w w podwarszawskich Laskach dedykowany niewidomym i słabowidzącym powstał w 1922 r. Dziś Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Laskach  to  trzy centra – Laski, Rabka, Gdańsk-Sobieszewo oraz 15 placówek edukacyjno-wychowawczych.

 

Firma Mercedes-Benz Polska od lat czynnie udziela się w różnego rodzaju akcjach charytatywnych. Przez ostatnie kilka lat wpłaty z turnieju były przekazywane na rzecz Fundacji „Mam Marzenie”, która zajmuje się spełnianiem pragnień dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Podczas zeszłorocznej edycji zebrano 37 815 zł, a rekordową sumę przekazano podczas 10. jubileuszowej edycji turnieju – wówczas zebrano dla małych Marzycieli fundacji kwotę w wysokości 38 888 zł.

 

 

A tak wyglądało to w poprzednich latach…

 

Ogromna frekwencja w 2011 roku pozwoliła zebrać nam kwotę ponad 28 tysięcy! To dzięki Wam, naszym Klientom, golfistom mogliśmy ponownie spełnić marzenia kilku młodych podopiecznych fundacji „Mam Marzenie”. Dziękujemy!

 

Przekazywanie Państwa wpłat za udział w turnieju na cel charytatywny stało się już tradycją. I tak dzięki Wam Golfistom, ponownie w roku 2012 udało nam się przekazać nie małą kwotę, bo aż 27 777 zł na rzecz fundacji spełniającej marzenia najmłodszych.

 

W roku 2013 udało nam się powtórzyć sukces i na ręce Fundacji „Mam Marzenie” ponownie została przekazana suma 27 777 zł. 10. jubileuszowa edycja turnieju MercedesTrophy zebrała rekordową kwotę dla małych Marzycieli fundacji, a mianowicie 38 888 zł.

 

Serdecznie dziękujemy, że co roku jesteście z nami i wspólnie pomagacie nam wspomóc bardziej potrzebujących.